HAWK Performance - brzdové destičky

HAWK Performance

Společnost HAWK Performance dominuje na trhu motorsportu od roku 1990, kde nabízí vysoce technologicky vyspělé produkty pro téměř každý typ závodění. Jejich výrobky jsou využívány největším počtem závodních teamů na světě, než je tomu u kteréhokoliv jiného výrobce třecích segmentů. Použití výrobků HAWK Performance je možné vidět v silničních a vytrvalostních závodech, autokrosu, na závodních oválech, šotolinových okruzích, off-road závodech, dragsterech, dále také ve formulích nebo rally závodech.

HAWK Performance je mimo jiné oficiálním dodavatelem sportovních a závodních destiček pro SCCA (Sports Car Club of America), který byl založen již v roce 1944. SCCA stála při vzniku mnoha závodních seriálů v USA.

Brzdové destičky HAWK Performance se dělí na čtyři řady použití: Motorsport, Performance street, Truck/SUV, Motorky. Nabízíme celou řadu produktů HAWK, ovšem naše nabídka se soustředí především na modelovou řadu „motorsport“ a „performance street“. V případě zájmu o jiné řady nás neváhejte kontaktovat.

Performance street

Tato řada je určena řidičům, kteří si uvědomují, že kvalita procesu brzdění se přímo projevuje na řízení, bezpečnosti a pohodlí posádky, a proto vyhledávají výkonnější brzdové destičky oproti sériovým. Výhodami destiček HAWK je skutečnost, že jejich účinnost je o 20 – 40 % vyšší, než je tomu u destiček sériových. Dalšími výhodami jsou například: rychlé ohřátí na provozní teplotu, pevnost, odolnost, nízká tvořivost brzdového prachu nebo nezkracují životnost brzdových kotoučů, jako tomu bývá u výkonnějších destiček jiných výrobců.

V této řadě brzdových destiček lze volit mezi těmito směsy:

HPS – je základní směs v této řadě. Oproti sériovým destičkám vykazuje směs HPS vyšší brzdnou účinnost (za studena, i za tepla), nízké opotřebení brzdových kotoučů, nízkou tvořivost brzdového prachu, a to při zachování veškerého komfortu z jízdy. Destičky nejsou hlučné (nepískají). Tato směs se doporučuje pro jakýkoliv osobní automobil.

Performance Ceramic – je směs konstruována pro maximální komfort, bez hluku, s téměř žádnou tvořivostí brzdového prachu, s důrazem na dlouhou životnost brzdového kotouče a přesto s vykazující vysokou brzdnou účinností a stabilním výkonem. Tato směs se doporučuje pro jakékoliv osobní automobily, luxusní vozy, sportovní trucky, dodávky a SUV.

HP Plus – je směs na hranici mezi řadou „performance ceramic“ a „motorsport“. Je vhodná pro řidiče, kteří vyžadují znatelný nárůst brzdné síly. Se svými vozy jezdí denně a dále se například rádi svezou na okruzích při dnech pro veřejnost. Směs vykazuje rychlí nástup silné brzdné síly již při nízkých teplotách. Destičky při brzdění vykazují třecí úroveň závodních destiček, což může způsobit hluk (pískot) a zvýšený výskyt brzdného prachu. Tuto směs využívají autokrosový závodníci a nadšenci pro rychlou jízdu.

Motorsport

Řada „motorsport“ je určena soutěžním teamům, závodníkům a nadšencům, kteří vyhledávají destičky nejideálnějších vlastností pro svůj druh závodů. HAWK Performance poprvé vstoupil na trh motorsportu v roce 1990 a nyní nabízí více než 10 druhů různých směsí, z které si vybere každý dle svých potřeb. Brdové destičky různých směsí jsou v nabídce jak pro sériové brzdné třmeny, tak pro závodní speciální třmeny. V případě, že v naší nabídce nenajdete rozměry destičky, které přímo potřebujete, neváhejte se nás dotázat.

V řade „motorsport“ se nabízejí tyto směsy:

DTC-70 (204-871°C) – je směs vykazující extrémně vysokou účinnost s agresivním nástupem hned v prvním okamžiku zabrzdění. Vynikající výsledky v testování a při mechanickém měření charakteristiky točivého momentu. Směs je určená pro automobily s požadavkem na vysoké zpomalení. Tato směs je používaná například při závodech NASCAR, Hooters Cup, ARCA, ASA, CORR Pro2/Pro4, Sports Car, GT, GS, Formulí, nebo Monstr trucků.

DTC-60 (204-871°C) – je směs vykazující lehce nižší výkony než DTC-70. V případě potřeby docílení vyšší brzdné účinnosti na přední nápravě se doporučuje použít DTC-60 na zadní nápravu v kombinaci s DTC-70 na přední. Tato směs je používaná například při závodech NASCAR, Hooters Cup, ARCA, ASA, CORR Pro2/Pro4, Sports Car, GT, GS, Formulí, nebo Monstr trucků.

DTC-30 (38-649°C) – směs navržená na základě požadavků speciálů, kde nejsou kola s brzdami schované v karoserii a soutěží na šotolinových a blátivých povrchách. Směs vykázala vynikající výsledky v testování a při mechanickém měření charakteristiky točivého momentu. Tato směs je používaná například při závodech na okruzích, Off-Road závodech, šotolinových závodech, sprintech, nebo závodech dragsterů.

DTC-05 (38-482°C) – je směs navržená speciálně pro šotolinové a blátivé povrchy, kde účinnost ve vysokých momentech není přímo vyžadována. Tato směs je používaná například při závodech na okruzích, autokrosu, šotolinových závodech,nebo také pro běžné svezení s požadavkem na účinné brzdy.

HT-14 (149-871°C) – směs navržená pro vysoké momenty s agresivním nástupem brzdné síly. Vynikající výsledky v testování a při mechanickém měření charakteristiky točivého momentu. Směs vyvinutá s požadavkem na extremní zpomalení a přítlak. Tato směs je používaná například při závodech Sports Car, GT, Open Wheel/Formula, F2000, F3000, nebo také při šotolinových závodech.

HT-10 (149-871°C) – směs pro střední až vysoký točivý moment s hladkým nástupem brzdné síly. Vynikající výsledky v testování a při mechanickém měření charakteristiky točivého momentu. Tato směs je používaná například při silničních závodech a je výkonnější alternativou pro směs Blue 9012.

Blue 9012 (121-538°C) – je směs navržená pro středně vysoký točivý moment, kde její účinnost nastupuje již při nižších teplotách. Tato směs je nejprodávanější v SCCA. Její použití je vhodné například pro silniční a rally závody.

Blue MT4 (204-649°C) – je směs určená především pro závody na oválných drahách s vozy pod 1270 kg, kde není vyžadováno brzdit z vysokých točivých momentů s okamžitým ostrým nástupem brzdné síly.

Black (38-482°C) – směs pro střední točivý moment při průměrných teplotách navržená tak, aby byla funkční, ale přitom cenově dostupná pro jakýkoliv automobilový sport.

DR-97 (38-482°C) – směs vykazující vynikající statické a dynamické tření s lineárním náběhem točivého. Tyto brzdové destičky jsou speciálně určené pro závody gragstrů.

 

 

HAWK Performance je společnost spadající do skupiny Carlisle Brake and Friction pocházející z USA, která má výrobní závody v jedenácti zemích. Kromě Spojených Států Amerických a Kanady to jsou například výrobní závody ve Spojeném království, Itálii, Japonsku, Číně, nebo Indii. Skupina zaměstnává více jak 2 000 zaměstnanců a dodává součástky více jak sto výrobcům originálních dílů většinou pro automobilový průmysl. Společnost HAWK Performance je část skupiny, která se věnuje výrobě prémiových brzdových třecích segmentů, především se jedná o brzdové destičky. Vývoj a použití třecích segmentů zasahuje do letectví, průmyslu, armádního vybavení a motorsportu. Tyto zkušenosti pomáhají společnosti vyrábět velmi kvalitní produkty.

 

V případě zájmu o bližší informace a výrobky společnosti HAWK Performance nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám připravíme cenovou nabídku dle Vašich představ a požadavků.

Kontaktuje nás

Máte zájem o více informací
nebo si přejete objednat naše produkty

Fast Delivery replica watches. view publisher site puretime.me. check over here rolex replica. read what he said replicakonstantinchaykin.com. my explanation https://replicasuhr.de/. More details about https://replica-watches.cc. This Site replicawatches.link. find replica rolex. look what i found replicawatches1for1.com. For details about fake rolex. Up To 90% Off replica rolex watches. check this site out richardmille.casa. my blog replica watches. With Free Shipping richardmillecheap.com. New richardmille-replica.com. To get more information about rolex replica. site link fake rolex. view website https://rolexrolexwatches.top/. like it fake rolex. look at here now https://shopswisswatches.com.